Başarır Hotel
Whatsapp Hattımız

Çanakkale Şehitlik Ulaşım

Çanakkale Şehitlik Ulaşım

Çanakkale Şehitlik Ulaşım

Çanakkale şehitliği, Çanakkale ziyaretlerinde mutlaka gezilen yerler arasındadır. Bu vatan uğrana canlarını feda eden askerlerimizin bulunduğu şehitlikler Çanakkale’de birçok farklı konumda yer almaktadır. Gideceğiniz şehitliğin adını bilmeniz ulaşımı daha rahat kılacaktır.

Çanakkale’de savaşın izlerine Gelibolu yarımadasında olduğu gibi Anadolu yakasında da rastlanmaktadır. Hatta Çanakkale Anadolu yakası turu şeklinde turlar düzenlenmektedir. Anadolu yakasında da Gelibolu yarımadasında olduğu gibi şehitlikler bulunmaktadır. Anadolu yakasında bulunan şehitliklerden en bilinenleri; Kumkale ve İntepe şehitlikleridir. Bunun dışında Anadolu yakasında bulunan diğer şehitlikler; Köseburnu Tabya Şehitliği, Hastanebayırı Şehitliği, Anadolu Hamidiye Şehitliği ve Hasan Mevsuf şehitliğidir.

Çanakkale denizden, karadan ve havadan ulaşıma imkan veren nadir illerden bir tanesidir. Ulaşım için çıkış noktanız önemlidir. Karadan gelmeyi tercih edenler için Tekirdağ ya da Bursa üzerinden farklı geliş güzergahları bulunmaktadır.

Çanakkale’de gezilecek alanların ve şehitliklerin en fazla bulunduğu alan Gelibolu yarımadasıdır. Buraya Eceabat Çanakkale feribotu ile ulaşarak Kale, müze ve şehitlikleri ziyaret etmeye başlayabilirsiniz.

Bu alanda konaklama ihtiyacı hissedenler için de Eceabat merkezde bulunan ve feribottan indiğinizde 500 metre mesafede bulunan Eceabat Başarır Hotel ’i tercih edebilirsiniz. Müşteri memnuniyetini ilke edinmiş, güler yüzlü çalışanları ile Çanakkale şehitliği misafirlerini ağırlamaktan onur duyan otelde ayrıca aileniz için oda seçeneği de bulunmaktadır.

Çanakkale Şehitlik Ulaşım Araçları

 

Çanakkale ulaşım açısından oldukça rahat bir ilimizdir. Çünkü kara, hava ve deniz yolu seçeneklerinden hepsi ile Çanakkale’ye ulaşım mümkündür. Hangi ilden hareket ettiğinizle alakalı olarak varış saatleri değişebilmektedir.

Birçok ilden Çanakkale’ye uçak seferleri bulunmaktadır. Ancak kendi aracıyla seyahat etmek isteyenler için de bulunduğunuz ilden hareketle izlemeniz gereken kolay güzergahlar bulunmaktadır. Genellikle İstanbul üzerinden ziyaretlerin gerçekleştiğini düşünürsek; İstanbul Avrupa yakası için Tekirdağ üzerinden, Anadolu yakası için de Bursa üzerinden ulaşım sağlanabilmektedir.

Çanakkale’ye varıldığında buradan Eceabat, Kilitbahir ya da Lapseki’ye geçmek isteyenler için feribot seferleri bulunmaktadır. Oldukça keyifli ve bol manzaralı feribottan sonra istediğiniz alana ulaşırsınız. Bundan sonrasında Eceabat’ta bulunan şehitliklerle gezinize başlayabilirsiniz.

Yolculuk esnasında ya da gezi sırasında yorulduğunuzu hissettiğiniz an Eceabat merkezde bulunan ve feribottan indiğinizde 500 metre ileride bulunan Eceabat Başarır Hotel’de dinlenebilirsiniz. Eceabat Başarır Hotel’de konforunuz ve huzurunuz için her şey düşünülmüştür. Oda içi hizmetlerden, deniz ve bahçe manzaralı odalara kadar her şeyin düşünüldüğü Başarır Otel’de huzurlu ve konforlu bir dinlencenin ardından gezinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.  

 

Eceabat Başarır Hotel

Bilgi ve Rezervasyon İçin

0286 814 23 59 - 0542 695 63 64 Tıkla Ara

0507 331 89 88 Tıkla WhatsApp’tan Soru Sor

Abone Ol Ve Özel İndirim Kazan!

Bir Şeyi Kaçırmak İstemiyor musunuz? Hemen Abone Ol, Özel İndirim ve Aylık Bülteni Al.

Başarır Hotel
Başarır Hotel
Sapanca Bungalov