Başarır Hotel
Whatsapp Hattımız

Çanakkale Şehitlik Tur Programı

Çanakkale Şehitlik Tur Programı

Çanakkale Şehitlik Tur Programı

Çanakkale Şehitlik tur programı tur firmasına bağlı olarak değişebilmektedir. Vatan uğruna şehit düşen askerlerimizin yattığı şehitlikleri ziyaret etmek isteyenler tur şirketleri ile anlaşarak günübirlik veya konaklamalı olarak ziyaretlerini gerçekleştirmektedirler.

Tur programları gezinin başında planlanmaktadır. Fakat bazı durumlarda değişiklik gösterebilmektedir. Bu değişiklik tur firması tarafından gerçekleştirilebildiği gibi tur rehberi tarafından da anın şartlarına göre değiştirilebilmektedir.

Tur programları sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki şekilde planlanmaktadır. Fakat her iki turda da gezilecek belirli alanlar bulunmaktadır. İlk olarak Kilitbahir Kalesi turun koşulları fark etmeksizin gezilecek yerler listesinin en başındadır. Seyit Onbaşı Heykeli (Kocaseyit Heykeli), Yahya Çavuş Şehitliği ve Seddülbahir, Conkbayırı ve Abide Anıtı gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır.

Geniş zamana yayılabilen turlarda Atatürk’ün bir hafta kadar kaldığı ve karargah olarak kullandığı Atatürk Evi Müzesi’de ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır. Zamanın doğru kullanılması ve doğru program yapılması ile Gelibolu yarımadasında bulunan birçok alanı gezebilmenize olanak sağlar.

Bunun yanı sıra günübirlik turlarda zaman kısıtlaması olduğundan Çanakkale’ye vardığınızda aynalı çarşı gibi diğer tarihi mekanları gezmeye vakit olmayacaktır. Tüm tarihi yerleri doyasıya gezmek isteyenlerin konaklamalı turlara katılmaları doğru olacaktır. Merkezde bulunan, gezilecek alanlara ve feribota yakın olan Eceabat Başarır Hotel Çanakkale turunuzda kalabileceğiniz en ideal yerler arasındadır.

Çanakkale Şehitlik Tur Programı Güzergahı

 

Çanakkale Şehitlik tur programı güzergahı tur firmasına ya da zamanlamasına göre değişebilmektedir. Sabah ya da öğlen çıkılan tur ve konaklamalı turlar arasında program farklılıkları söz konusudur.

Tur programı güzergahı ilk olarak Eceabat’tan hareketle başlar. Gezilecek alanların Gelibolu yarımadasının kuzey ve güney cephelerinde bulunması doğru bir programla alanların birçoğunun gezilmesini sağlamaktadır. Güney cephesindeki Kilitbahir Kalesi ile başlayan gezi turu kuzey cephesine doğru devam etmektedir.

Atatürk’ün ve Mehmetçiklerimizin vatan için mücadele ettiği bu topraklarda her adımda bir tarih yatıyor. Bu tarihi alanları gezerken her attığınız adımda bu mücadeleyi hissedebilirsiniz. Özellikle bir rehber eşliğinde tura çıkıyorsanız tarihi alanlarla ilgili detaylı bilgiyi size aktaracaktır.

 

Eceabat Başarır Hotel

Bilgi ve Rezervasyon İçin

0286 814 23 59 - 0542 695 63 64 Tıkla Ara

0507 331 89 88 Tıkla WhatsApp’tan Soru Sor

Abone Ol Ve Özel İndirim Kazan!

Bir Şeyi Kaçırmak İstemiyor musunuz? Hemen Abone Ol, Özel İndirim ve Aylık Bülteni Al.

Başarır Hotel
Başarır Hotel
Sapanca Bungalov