Başarır Hotel
Whatsapp Hattımız

Çanakkale Şehitlik Nasıl Gidilir?

Çanakkale Şehitlik Nasıl Gidilir?

Çanakkale Şehitlik Nasıl Gidilir?

Çanakkale Savaşı sırasında binlerce askerimizin şehit düştüğü toprakları ziyaret edip tarihi alanları ve müzeleri görmek isteyenler için Çanakkale şehitlik turları düzenlenmektedir. Ancak tur ile değil de kendi özel araçları ile Çanakkale’yi gezmek isteyenler de bulunmaktadır.

Çanakkale, ulaşım bakımından kara, deniz ve hava yoluyla ulaşıma imkan veren bir ildir. Araçlarıyla Çanakkale’yi ziyaret etmek isteyenler kara yolu ile Çanakkale’ye vardıktan sonra feribot ile birlikte birçok ilçeyi ziyaret edebilirler.

Çanakkale’ye geldikten sonra şehitlikleri ziyaret etmek isteyenler Çanakkale şehitlik nasıl gidilir? Sorusuna cevaben öncelikle gidilecek şehitliğin hangisi olduğu sorusu önemlidir. Çanakkale toprakları üzerinde onlarca şehitlik bulunmaktadır. Çoğunluğu Gelibolu yarımadasında bulunan şehitliklerden birkaç tanesi de Anadolu yakasında bulunmaktadır.

İstanbul’dan gelecekler Tekirdağ üzerinden çıkacakları yolda Malkara ve Keşan’ı takip ederek Gelibolu yarımadasına ulaşabilirler. Yarımadadaki şehitlikleri gezdikten sonra oluşan yorgunluk sonrası dinlenmek isteyenler Eceabat ilçesinde bulunan Başarır Hotel’i tercih edebilirler. Rahat bir dinlenceden sonra ertesi gün Eceabat’ta bulunan şehitlikler ve gezi alanlarını görmeye kaldıkları yerden devam edebilirler.

Çanakkale Şehitlik Abidesine Nasıl Gidilir?

 

Çanakkale’ye geldikten sonra gezilecek alanların ve şehitliklerin bir listesine ihtiyacınız olabilir. Çanakkale Şehitlik Abidesi de görülmesi gereken yerler arasındadır. Seddülbahir’de eski hisarlık burnu üzerinde yer alan Abide 1960 yılından beri ziyarete açık olup, Çanakkale’de hayatını kaybeden şehitlerimiz anısına yapılmıştır.

Çanakkale’ye geldikten sonra Çanakkale Şehitlik Abidesine nasıl gidilir? Sorusunu cevaplayalım. Çanakkale Şehitlik Abidesi, Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde bulunmaktadır. Eceabat’tan Seddülbahir köyüne doğru yola çıkıldığında, Abide bu yol üzerindedir.

Ayrıca Abide’nin bulunduğu alanda fazlaca merak edilen meçhul asker mezarı da bulunmaktadır. Meçhul asker hikayesini duymayan yoktur. Fakat mezarın başına geldiğinde hikayeyi tekrar okuyanlar veya rehberlerinden dinleyenler duygulanmaktadırlar. Hikayeye göre bir Anzak askeri, Çanakkale Savaşı sırasında şehit olan bir askerimizin kafasını keserek memleketine götürerek herkese bir Türk’ü öldürdüğünü göstermiştir.

Anzak askeri yıllar sonra bu durumdan rahatsız olmuştur. Fakat yine de kafatasını teslim etmemiştir. Anzak askeri öldükten sonra ise çocukları kafatasını alarak Türk Konsolosluğuna teslim etmiştir.

 

Eceabat Başarır Hotel

Bilgi ve Rezervasyon İçin

0286 814 23 59 - 0542 695 63 64 Tıkla Ara

0507 331 89 88 Tıkla WhatsApp’tan Soru Sor

Abone Ol Ve Özel İndirim Kazan!

Bir Şeyi Kaçırmak İstemiyor musunuz? Hemen Abone Ol, Özel İndirim ve Aylık Bülteni Al.

Başarır Hotel
Başarır Hotel
Sapanca Bungalov