Başarır Hotel
Whatsapp Hattımız

Çanakkale Şehitlik Müzesi

Çanakkale Şehitlik Müzesi

Çanakkale Şehitlik Müzesi

Çanakkale denilince akla gelen ilk şeylerden birisi de Çanakkale Savaşı’dır. Binlerce askerimizin şehit olduğu bu Savaş’ta kazanan biz olsak da şehitlerimizin mezarlarını ziyaret ederek onlara olan şükran borcumuzu biraz olsun yerine getirmeye çalışmaktayız.

Çanakkale’de savaşla ilgili birçok müze bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Çanakkale Şehitlik Müzesi’dir. Çanakkale Müzesi olarak adlandırılan bu müzede savaşa dair her şeyi bulabilirsiniz. Savaşta kullanılan silahlardan askeri malzemelere, kişisel eşyalardan belgelere kadar savaşa dair her şey bu müzede yer almaktadır.

Çanakkale merkezde yer alan bu müzede savaşla ilgili öğrenmek istediğiniz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Savaşta bulunan komutanlardan demirbaş listelerine kadar aradığınız tüm bilgiler burada yer almaktadır.

Müzeleri gezmek tarihin tekrar gözümüzde canlanmasını sağlamaktadır. O tarihte kullanılan eşyaların sergilendiği müzelerde gezerken adeta tarihe geri dönüş yaşanır. Çanakkale’de bulunan tüm müzeleri gezmek oldukça zaman alacaktır. Dolayısı ile günübirlik ziyaretçiler müzelerin hepsini gezememektedir.

Gezi alanlarına, müzelere ve şehitliklere yakın bir yerde dinlenmek ve ertesi gün geziye devam etmek mantıklı bir tercih olacaktır. Eceabat merkezde yer alan Başarır Otel sizlere bu konuda oldukça yardımcı olacaktır. Ulaşımı kolay ve merkezde bulunuyor olması size kolaylık sağlayacaktır.

 Çanakkale Şehitler Müzesi Hakkında Bilgi

 

Çanakkale Şehitler Müzesini merak edenler için müze içerisinde bulabilecekleri bilgileri paylaşabiliriz. Müze içerisinde merak ettiğiniz birçok konuya cevap bulabilirsiniz. Savaş sırasında kullanılan ateşli silahlar, süngü ve kılıçları müze içerisinde bulabilirsiniz.

Askerlerimizin ve İngiliz askerlerinin kullandığı mataralardan alınan madalyalara kadar pek çok tarihi eşya bulunmaktadır. Ayrıca askeri malzemeler, belgeler ve dürbünler de müze içerisinde yer alan eşyalar arasındadır.

 Müze içerisinde kişisel eşyalar bölümü de yer almaktadır. Burada cüzdan, çakmak gibi kişisel eşyalar bulunurken aynı zamanda kullanılan çatal ve kaşıklar da yer almaktadır. Hatta o zamanlar kullanılan paralar bile müze içerisinde bulabileceğiniz eşyalar arasındadır.

Müzede bulunan eşyaları tam manasıyla incelemek isteyenler Eceabat merkezde yer alan Başarır Hotel’de konaklayarak dinlenmiş bir şekilde ve zaman sıkıntısı olmadan hem müzeleri hem de çeşitli gezi alanlarını rahatlıkla inceleyebilirler.

 

Eceabat Başarır Hotel

Bilgi ve Rezervasyon İçin

0286 814 23 59 - 0542 695 63 64 Tıkla Ara

0507 331 89 88 Tıkla WhatsApp’tan Soru Sor

Abone Ol Ve Özel İndirim Kazan!

Bir Şeyi Kaçırmak İstemiyor musunuz? Hemen Abone Ol, Özel İndirim ve Aylık Bülteni Al.

Başarır Hotel
Başarır Hotel
Sapanca Bungalov