Başarır Hotel
Whatsapp Hattımız

Çanakkale Şehitlik Mezarlığı

Çanakkale Şehitlik Mezarlığı

Çanakkale Şehitlik Mezarlığı

Çanakkale baştan başa tarih kokan ve kahraman şehitlerimizin mezarlarının bulunduğu yerdir. Her yıl binlerce ziyaretçinin akın ettiği şehitliklerin bulunduğu Eceabat ilçesinde Şehitlikler dışında gezilecek birçok tarihi alan bulunmaktadır.

Çanakkale Şehitlik turlarına katılarak ya da kendi imkanlarınızla gezebileceğiniz bu tarihi yerde gezinize ilk olarak kaleleri gezmekle başlayabilirsiniz. Çanakkale Şehitlikleri Gelibolu yarımadasının her yerinde bulunmakta olup ilk olarak Eceabat’ta bulunan Kilitbahir Kalesi ile geziye başlayabilirsiniz.

Birçok Şehitliğin bulunduğu bölgeyi gezerken Şehitlerin anısına özel olarak yaptırılan Şehitler Abidesi’ni de görmeyi unutmayın. Şehitlik Abidesi’nin boyu 41,7 metredir. 1960 yılından beri ziyaretçilere açıktır.

Çanakkale’de yaklaşık olarak 30 adet şehitlik bulunmaktadır. Gelibolu’nun her alanına dağılmış olan bu şehitliklerden Eceabat ilçesinde bulunan şehitlikleri sıralayacak olursak; Topçu yüzbaşı şehitliği, Çamburnu Balkan şehitliği, 57. Alay şehitliği, Avni Bey şehitliği, Nazif Çakmak şehitliği ve Kemalyeri Şehitliğidir.

Çanakkale’de gezilecek alanların fazla oluşundan söz etmiştik. Yalnızca şehitlikleri gezmek bile bir gününüzü alabilir. Bu nedenle Çanakkale gezilerinin konaklamalı şekilde yapılması daha fazla alanın görülmesini sağlamaktadır.

Özellikle Eceabat ilçesinin gezi alanlarına yakın olması nedeniyle konaklama tercihleri de Eceabat merkezdeki oteller arasında olmaktadır. Merkezde bulunan ve feribota 500 metre mesafede bulunan Eceabat Başarır Otel’de Çanakkale gezilerinde sıklıkla tercih edilen oteller arasında yer almaktadır.

Başarır Otel’i diğer otellerden ayıran önemli farklarından bir tanesi de aile olarak gelen misafirleri için aile odalarına sahip olmasıdır. Böylelikle gelen aileler rahat etmekte ve konforun tadını çıkarmaktadır.

Çanakkale Şehitlik Mezarlığı Anzak

 

Çanakkale’de Avustralyalı ve Yeni Zelandalı askerlerden oluşan kolordunun mezarlığı da bulunmaktadır. Kısada Anzaklar olarak bildiğimiz bu askerlerin mezarlığı yine Gelibolu yarımadasında yer almaktadır. Mehmetçiğe Saygı Anıtı’ndan sonra Kanlısırt’ta karşımıza çıkan bu mezarlıkta Anzak askerlerinin mezarları bulunmaktadır.

Çanakkale şehitlik mezarlığı Anzak askerlerinin yer aldığı kısım için özellikle yurtdışından gelen ziyaretçiler bulunmaktadır. Havaalanından transfer ve karşılama hizmeti sunan Eceabat Başarır Hotel, yurtdışından gelen misafirlerin de en iyi şekilde ağırlanmasını sağlamaktadır. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmesinin yanı sıra gezi alanlarına olan yakınlığı ile de tercih sebeplerindendir.  

 

Eceabat Başarır Hotel

Bilgi ve Rezervasyon İçin

0286 814 23 59 - 0542 695 63 64 Tıkla Ara

0507 331 89 88 Tıkla WhatsApp’tan Soru Sor

Abone Ol Ve Özel İndirim Kazan!

Bir Şeyi Kaçırmak İstemiyor musunuz? Hemen Abone Ol, Özel İndirim ve Aylık Bülteni Al.

Başarır Hotel
Başarır Hotel
Sapanca Bungalov