Başarır Hotel
Whatsapp Hattımız

Çanakkale Şehitlik Kaç Km?

Çanakkale Şehitlik Kaç Km?

Çanakkale Şehitlik Kaç Km?

 

Çanakkale şehitliği her yıl binlerce ziyaretçisini ağırlamaya devam ediyor. Vatan için canını feda eden askerlerimizin şehitliğinde onlara dualar okumak ve neler yaşadığını biraz olsun anlamak adına şehitlikler ziyaret edilmektedir.

Şehitlik ziyareti için turlara katılmayıp kendi araçları ile Çanakkale’yi ve şehitlikleri gezmek isteyenler yola çıkacakları il ile şehitliğin arasının kaç km olduğunu merak etmektedirler. Aramalarda Çanakkale şehitlik kaç km? yazarak çıkan sonuçlara göre rotasını oluşturmaktadır. Yola çıkılacak olan konumun önemli olması nedeniyle konumunuzla birlikte sorgulama yaptığınızda km bilgisine ulaşabilirsiniz.

Günübirlik turlar yerine kendi araçlarıyla birçok ilden Çanakkale’yi ziyarete gelenler burada birkaç gün konaklama yaparak Çanakkale’nin tüm tarihi alanlarını gezmektedirler. Çanakkale’de Gelibolu yarımadası ve Anadolu yakası olmak üzere iki yakada da şehitlikler, müzeler ve savaş alanları bulunmaktadır.

Ancak Çanakkale Şehitlik Abidesi’nin Gelibolu yarımadasında bulunmasından dolayı Eceabat ilçesi başta olmak üzere Gelibolu yarımadası ön plana çıkmıştır. Şehitliklerin Eceabat’ta olması nedeniyle konaklama da bu ilçede tercih edilmektedir. Özellikle ilçe merkezinde bulunan ve tüm ulaşım araçlarına yakın olan Eceabat Başarır Otel, kişiye özel oda seçenekleri ve kahvaltı dahil fiyat avantajları ile misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaktadır.

İstanbul Çanakkale Şehitlik Kaç Km?

 

İstanbul’dan yola çıkarak Çanakkale’yi ziyaret etmek isteyen ziyaretçiler İstanbul Çanakkale şehitlik kaç km? sorusuna yanıt aramaktadırlar. Avrupa yakası ve Anadolu yakasından çıkış km olarak fark etmekte olup Anadolu yakası üzerinden Çanakkale merkeze 329 km mesafede bulunmaktadır. Avrupa yakasından Çanakkale merkez ise 300 km mesafededir.

Çanakkale merkeze geldikten sonra Gelibolu yarımadasına ise 61 km mesafe bulunmaktadır. Kilitbahir Kalesi ve şehitliklere kolaylıkla ulaşabileceğiniz Eceabat ilçesinde konaklama yapabilir, yol yorgunluğunuzu attıktan sonra Çanakkale turu yapabilirsiniz.

Eceabat’ta bulunan Başarır Otel’de ister ailenizle ister tek başınıza konforun ve huzurunu tadını çıkarabilir, bolca dinlendikten sonra Çanakkale’yi ve tarihi alanlarını gezmeye başlayabilirsiniz. Eceabat Başarır Hotel’de odaya göre fiyat seçenekleri bulunmasıyla birlikte sabah kahvaltısı fiyatlara dahildir. Bahçede yetişen organik ürünlerle yapacağınız kahvaltı sonrası kendinizi daha mutlu hissederek güne başlayabilirsiniz.

 

Eceabat Başarır Hotel

Bilgi ve Rezervasyon İçin

0286 814 23 59 - 0542 695 63 64 Tıkla Ara

0507 331 89 88 Tıkla WhatsApp’tan Soru Sor

Abone Ol Ve Özel İndirim Kazan!

Bir Şeyi Kaçırmak İstemiyor musunuz? Hemen Abone Ol, Özel İndirim ve Aylık Bülteni Al.

Başarır Hotel
Başarır Hotel
Sapanca Bungalov