Başarır Hotel
Whatsapp Hattımız

Çanakkale Şehitlik Giriş Ücreti

Çanakkale Şehitlik Giriş Ücreti

Çanakkale Şehitlik Giriş Ücreti

Çanakkale baştanbaşa tarih kokan ve korkusuz askerlerimiz ile birlikte bir Destan’ın yazıldığı şehirdir. GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün Çanakkale cephesi’nde dediği gibi: “BEN SİZE TAARRUZU DEĞİL, ÖLMEYİ EMREDİYORUM...” Bu sözler kahraman Türk askerlerimizin şehit olmak pahasına vatanımızı kurtarmasına ve bir Destan yazmasına neden olmuştur.

Karış karış her toprağında şehitlerimizin kanı bulunan vatanımızın bu nadide ilinde gezilecek oldukça fazla alan bulunmaktadır. Şehitlikler başta olmak üzere kaleler ve müzeleri ile Çanakkale baştanbaşa gezilesi bir yerdir. Turlarla ya da rehber eşliğinde gezdiğinizde gezdiğiniz yerlerin tarihini ayrıntılarıyla öğrenebilirsiniz.

Çanakkale’de gezilecek alanların en başında şehitlikler gelmektedir. Her yıl binlerce insanın ziyaret ettiği şehitlikler dışında sıklıkla ziyaret edilen alanlar arasında müzeler ve kaleler de yer almaktadır. Müzeler için giriş ücretleri alınırken, Çanakkale şehitlik giriş ücreti bulunmamaktadır.  

Çanakkale Şehitlik Hastane Müzesi Giriş Ücreti

 

Çanakkale şehitlikleri için giriş ücreti bulunmazken, müzeler için girişler ücretlidir. Çanakkale’de savaşı ve tarihi anlatan müzeler bulunmaktadır. Buralarda savaşta kullanılan silahlardan kıyafetlere kadar birçok tarihi eşyayı bulabilirsiniz.

Çanakkale’nin baştanbaşa tarih olduğundan bahsetmiştik. Bu yüzden de oldukça fazla müzeye sahiptir. En fazla ziyaret edilenler arasında Atatürk’ün 1 hafta kadar kaldığı ve karargah olarak kullandığı ev bulunmaktadır. Atatürk Evi Müzesi olarak ziyaretçilere açık olan müzede Atatürk’ün burada kaldığı süre boyunca kullandığı kişisel eşyaları görebilmeniz mümkündür.

Başlıca ve en fazla ziyaret edilen müze ise Çanakkale Şehitleri Müzesi’dir. Burada savaşta kullanılan silahlardan belgelere, kişisel eşyalardan tezkerelere kadar birçok bilgi ve eşyaya ulaşabilirsiniz. Ayrıca Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi içerisinde bulunan savaş simülasyonları da ziyaretçilerin akın ettiği yerlerden bir tanesidir.

Müze giriş ücretleri tur ile olan anlaşmanıza bağlı olarak da değişebilmektedir. Müze ücretleri fiyata dahil olabileceği gibi kişinin insiyatifine bırakılarak serbest zaman içerisinde değerlendirebileceği bir gezidir. 2022 yılı için Çanakkale şehitlik Hastane Müzesi giriş ücreti ve diğer müzelere giriş ücretleri 20 ile 150 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir. Öğrenci ve yetişkin ücretleri farklılık göstermekte olup, müze kartın geçerli olduğu müzeler bulunmaktadır.

 

Eceabat Başarır Hotel

Bilgi ve Rezervasyon İçin

0286 814 23 59 - 0542 695 63 64 Tıkla Ara

0507 331 89 88 Tıkla WhatsApp’tan Soru Sor

Abone Ol Ve Özel İndirim Kazan!

Bir Şeyi Kaçırmak İstemiyor musunuz? Hemen Abone Ol, Özel İndirim ve Aylık Bülteni Al.

Başarır Hotel
Başarır Hotel
Sapanca Bungalov