Başarır Hotel
Whatsapp Hattımız

Çanakkale Şehitlik Gezilecek Yerler

Çanakkale Şehitlik Gezilecek Yerler

Çanakkale Şehitlik Gezilecek Yerler

Vatan için canlarını feda etmiş askerlerimizin yattığı şehitlikleri görmek isteyenler Çanakkale şehitlik turlarına katılmaktadırlar. Ya da bireysel olarak kendilerine bir yol haritası çizerek gezilerini gerçekleştirmektedirler. Özellikle uzak illerden gelip ailece Çanakkale’deki tarihi alanları gezmek isteyenler için konaklamalı olarak bu alanları gezmeleri daha hoş vakit geçirmelerini sağlamaktadır.

Konaklama yaparak dinlenmiş şekilde tarihi alanları gezmek isteyenler için Eceabat merkezde bulunan Eceabat Başarır Otel, güler yüzlü çalışanları ile misafirlerini beklemektedir.

Eceabat’ta başlayacağınız gezinize Kilitbahir Kalesi, Namazgah Tabyası ve Deniz Müzesi ile başlayabilirsiniz. Gezinize Seyit Onbaşı ziyareti ile devam edebilirsiniz. Seyit Onbaşı ziyaretinizden sonra şehitlikleri ziyaretlere başlayabilirsiniz. Burada Şahindere Sargı Yeri Hastane Şehitliğini gezebilirsiniz.

Hastane şehitliğinden rotanızı Anzak Koyu’na çevirebilirsiniz. Burada Arıburnu gezintisi yapabilirsiniz. Mehmetçiğe Saygı Anıtı ve Kanlısırt Avustralya Anıtı sonrası tünel ve siperleri görebilirsiniz. Daha sonra 57. Alay Şehitliğini ziyaret edebilirsiniz. Rotanız boyunca Atatürk evi ziyareti, müzeler ve birçok anıt ve şehitlikleri gezebilirsiniz.

Bir gün için bu rotanın çok yorucu olacağını düşünenler için Eceabat Başarır Otel’de yeriniz sizleri bekliyor. Bahçe manzaralı ya da deniz manzaralı odalar arasından tek veya çift kişilik oda tercihinizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda aileler için özel ranzalı oda seçenekleri de otel odası seçenekleri arasında bulunmaktadır.

 

Çanakkale Şehitlik Gezilecek Yerler Haritası

 

Çanakkale Şehitlik gezisi yapacak olanlar için gezilecek yerler haritası oluşturmak mantıklı bir seçimdir. Haritadan yola çıkarak hem bulunduğunuz alana en yakın tarihi alanları atlamamış olursunuz, hem de listenizde ne kadar alanın kaldığını görebilirsiniz. Böylelikle Çanakkale’nin tüm tarihi alanlarını gezdiğinizden emin olabilirsiniz.

Çanakkale’de tarihi alanların tümünü gezmek bir günden fazla sürecektir. Ayrıca sabahtan başlayarak akşama kadar gezmek her halükarda yorucu olacaktır. Bunun için gezi alanlarına yakın bir noktada konaklamanız yerinde bir karar olacaktır.

Gezilecek alanların çoğunun Eceabat ilçesinde olması konaklamanızı bu alanda yapmanızın akıllıca bir tercih olacağı anlamına gelmektedir. Eceabat merkezde bulunan Eceabat Başarır Hotel’de yapacağınız konaklamada tek, çift ya da aile odaları arasından kendinize en uygun olan odayı seçebilirsiniz. Aile odalarında ranza seçeneği ile ailece rahat bir konaklamaya imkan veren Eceabat Başarır Hotel’de huzurlu ve rahat bir konaklamanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Huzurlu ve rahat bir gecenin ardından sabah kalktığınızda gezi rotanıza ilk olarak Kilitbahir Kalesi’nden başlayabilirsiniz. Kale sonrası Namazgah Tabyası ve Deniz Müzesini gezerek rotanıza devam edebilirsiniz.

 

Eceabat Başarır Hotel

Bilgi ve Rezervasyon İçin

0286 814 23 59 - 0542 695 63 64 Tıkla Ara

0507 331 89 88 Tıkla WhatsApp’tan Soru Sor

Abone Ol Ve Özel İndirim Kazan!

Bir Şeyi Kaçırmak İstemiyor musunuz? Hemen Abone Ol, Özel İndirim ve Aylık Bülteni Al.

Başarır Hotel
Başarır Hotel
Sapanca Bungalov