Başarır Hotel
Whatsapp Hattımız

Çanakkale Şehitlik Gezi Rehberi

Çanakkale Şehitlik Gezi Rehberi

Çanakkale Şehitlik Gezi Rehberi

Çanakkale Destanı’nı yazan askerlerimizin yattığı toprakları görmek isteyenler Çanakkale Şehitliklerini ziyaret etmektedirler. Şehitlikler dışında ayrıca bu eşsiz coğrafyada anıtlar, abideler, müzeler ve gezi alanları da bulunmaktadır. Bu alanları gezerken yanınızda bir rehber bulunması tarihi alanları ayrıntılarıyla bilerek gezmenizi ve görmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda rotanızı belirlemede de profesyonel bir yardım olacaktır.

Çanakkale Şehitlik gezi rehberi olarak kendi rotanızı belirleyecekseniz gezinize Kilitbahir Kalesi ile başlayabilirsiniz. Gezilecek alanların çoğunluğunun Eceabat ilçesinde bulunması, çok fazla dağınık bir yapıya sahip olmaması günübirlik ziyaretler için uygundur. Fakat gezilecek çok fazla alanın bulunması nedeni ile bir güne sığdırılamayacak gezilerde konaklama ihtiyacı duyulmaktadır.

Konaklama ihtiyacı için yine Eceabat ilçesinin merkezinde bulunan ve birçok alana yakınlığı ile bilinen Eceabat Başarır Otel’i tercih edebilirsiniz. Oda içerisindeki kişisel konforunuzun yanı sıra tek ve çift kişilik oda dışında aile odaları imkanı da bulunan nadir oteller arasındadır. Eğer küçük çocuklarınızla birlikte Çanakkale Şehitlik turuna çıktıysanız ve konaklama yapacaksanız mutlaka Eceabat Başarır Otel’i ziyaret etmelisiniz.

Çocuklu aileler için özel ranzalı odalara sahip olan otelde bahçe ve deniz manzaralı odalarda huzurlu bir dinlence sizleri bekliyor olacak. Ertesi gün gezinize kaldığınız yerden daha dinç bir şekilde devam edebilirsiniz.

Çanakkale Şehitlik Gezi Rehberi Haritası

 

Çanakkale şehitlik gezi turuna çıkmaya karar verdiyseniz gezi rehberi haritanızı oluşturmayı unutmayın. Eğer Çanakkale’yi tur eşliğinde ziyaret edecekseniz mutlaka bir gezi rehberiniz olacaktır. Rehber eşliğinde gezeceğiniz Çanakkale’de bulunduğunuz tüm alanları rehberiniz size ayrıntılı bir şekilde anlatacaktır.

Her turun kendine göre belirlediği güzergahları bulunmaktadır. Sabah çıkılan turlar olduğu gibi öğleden sonra çıkılan turlar da bulunmaktadır. Buna göre de gezi güzergahlarınız değişiklik gösterebilmektedir.

Eceabat’tan hareket edilmesi ile birlikte ilçeye en yakın bölgelerden başlayarak gezi rotası oluşturulmaktadır. Ancak Çanakkale Şehitlik turunuzu kendiniz gerçekleştirecekseniz öncesinde araştırma yaparak rotanızı oluşturmanız doğru olacaktır. Gezinize ilk olarak Kilitbahir Kalesi ile başlayabilir ve Namazgah Tabyası ile devam edebilirsiniz. Daha sonraki rotanız Kocaseyit heykeli olacaktır. Bu rota doğrultusunda adım adım Çanakkale turu gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer farklı illerden gelerek ziyaret gerçekleştirecekseniz bir gece konaklamalı şekilde iki günlük bir gezi ile Çanakkale Şehitlikleri ve tüm gezi alanlarını gezmeniz mümkün olacaktır. Eceabat ilçe merkezinde bulunan Eceabat Başarır Hotel’de ailenizle birlikte rahatlıkla kalabilir ve ertesi gün dinç bir şekilde gezinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

 

Eceabat Başarır Hotel

Bilgi ve Rezervasyon İçin

0286 814 23 59 - 0542 695 63 64 Tıkla Ara

0507 331 89 88 Tıkla WhatsApp’tan Soru Sor

Abone Ol Ve Özel İndirim Kazan!

Bir Şeyi Kaçırmak İstemiyor musunuz? Hemen Abone Ol, Özel İndirim ve Aylık Bülteni Al.

Başarır Hotel
Başarır Hotel
Sapanca Bungalov