Başarır Hotel
Whatsapp Hattımız

Çanakkale Şehitlik Yol Tarifi

Çanakkale Şehitlik Yol Tarifi

Çanakkale Şehitlik Yol Tarifi

Çanakkale şehitlik yol tarifi için hangi bölgeden hareket ettiğiniz bilgisi önemlidir. Edirne ve İstanbul’dan Çanakkale şehitliğini ziyaret etmek isteyenler Tekirdağ üzerinden Malkara ve Keşan’ı takip ederek buraya ulaşım sağlayabilirler. Eğer Ankara, İzmir ya da Bursa’dan yola çıkacaksanız da Çanakkale’ye vardıktan sonra feribotla Eceabat’a geçiş yapabilirler.

Şehitlik ziyaretleri tüm gün süreceğinden kendi araçlarıyla ulaşım sağlayanlar için yorucu bir gün olacaktır. Bu nedenle şehitlik yakınlarında bir otelde konaklamaları gerekebilir. Bunun için şehitliğe ve gezilecek alanlara yakın olan ve merkezde bulunan Eceabat Başarır Hotel’i tercih edebilirsiniz. Özellikle ailesiyle birlikte gelenler için eşsiz oda fırsatları yer almaktadır.

Aile odaları ile ailece rahat ve huzurlu bir akşamın tadını çıkarabilirsiniz. İster bahçe manzaralı isterseniz de deniz manzaralı tek kişilik, çift kişilik ve aile odaları seçenekleri bulunmaktadır. Her iki manzaraya da sahip olan oda seçenekleri de mevcuttur.  

Ayrıca sabah kahvaltılarında kendi bahçesinde yetişen ürünlerle organik bir kahvaltı imkanı sunar. Bol oksijenli, rahat ve konforlu bir uyku sonrası mükemmel bir sabah kahvaltısı dinamiklik katacaktır. Bol dinlence ve sıkı kahvaltı sonrasında gezi alanlarına oldukça enerjik şekilde gidebilirsiniz.

Çanakkale Şehitlik Abidesi Yol Tarifi

 

Çanakkale Şehitlik Abidesi için her yıl binlerce kişi Çanakkale’ye akın etmektedir. Bu vatan uğruna şehit olan askerlerimizin şehit düştüğü toprakları görmek ve onlara dua etmek isteyen milyonlarca insan özellikle bahar ve yaz aylarında Çanakkale’nin yolunu tutmaktadır.

Çanakkale’de en çok ziyaret edilen yerlerden birisi olan şehitlikler ve şehitlik Abidesi, Eceabat ilçesinde yer almaktadır. Şehitliklerin büyük çoğunluğu Gelibolu yarımadasında yer alırken bir kısmı Anadolu yakasında yer almaktadır. Düzenlenen Çanakkale şehitlik turlarında Gelibolu yarımadası ve buradaki şehitlikler gezilmektedir.

Çanakkale Şehitlik Abidesi yol tarifi oldukça basittir. Çünkü Şehitlik Abidesi Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde yer almaktadır. Dolayısı ile Abide ziyareti için Eceabat’ın yollarını tutmak gerekiyor. Çanakkale’ye geldikten sonra feribotlar ile rahatlıkla Eceabat’a ulaşabilirsiniz. Eceabat’ın Seddülbahir köyü yolunda bulunan Şehitlik Abidesi 1960 yılından beri ziyaretçilerini ağırlıyor. Ziyaretçiler için hiçbir ücret talep edilmeyen bu tarihi yapıt şehitlerimizin anısına yapılmıştır.

 

Eceabat Başarır Hotel

Bilgi ve Rezervasyon İçin

0286 814 23 59 - 0542 695 63 64 Tıkla Ara

0507 331 89 88 Tıkla WhatsApp’tan Soru Sor

Subscribe And Get Special Discount!

Don't Want to Miss Something? Subscribe Now, Get Special Discount and Monthly Newsletter.

Başarır Hotel
Başarır Hotel
Sapanca Bungalov