Başarır Hotel
Whatsapp Hattımız

Çanakkale Şehitlik Yemek Yerleri

Çanakkale Şehitlik Yemek Yerleri

Çanakkale Şehitlik Yemek Yerleri

Çanakkale’nin eşsiz doğal güzelliğinin yanı sıra şehitlikleri de Çanakkale’yi ziyaret etme nedenleri arasında yer almaktadır. Adım atılan her alanda tarihi bir dokuya sahip olan Çanakkale’de en fazla ziyaret edilen yerler şehitliklerdir. Şehitlikleri her yıl milyonlarca ziyaretçi akın etmektedir. Vatan uğruna genç, yaşlı demeden hayatlarını feda eden askerlerimizin mezarlarının bulunduğu şehitlikleri onlara dua etmek için milyonlarca kişi ziyaret etmektedir.

Çanakkale şehitlik ziyaretleri bütün bir günü kapsadığından yemek yeme ve konaklama ihtiyaçları da hissedilmektedir. Gün içinde ziyaretleri gerçekleştirirken bulunduğunuz birçok alanda fast food satan yerlere denk geleceksiniz. Ancak fast food yerine restoranda yemek yemeyi tercih edenler için de yemek yerleri bulunmaktadır.

Gezinin başlangıcında ziyaret edilecek yerler arasında olan Seddülbahir köyünde hem restoran hem de fast food alanı yer almaktadır. İlk duraklarınız arasında olan bu köyde kahvaltıyla öğle yemeği arası bir şeyler atıştırabilirsiniz. Gün sonuna doğru yorgun düşmemek adına burada besin takviyelerinizi ihmal etmeyin.

Yine Seddülbahir’de bulunan Morto koyu da oldukça fazla misafir ağırlayan bir restorana sahiptir. Morto koyu tesisleri adı verilen bu yer özellikle ziyaretin bol olduğu bahar ve yaz aylarında fazlaca misafir ağırlayan bir restorandır.

Çanakkale Şehitlik Yemek Yerleri Anadolu

 

Çanakkale şehitliklerini gezerken mutlaka bir yerde mola vererek bir şeyler atıştırmalısınız. Tüm gün şehitlikleri dolaşırken açlıktan yorgun düşebilirsiniz. Ancak korkulacak da bir durum yoktur. Çünkü şehitliklerin bulunduğu hemen her alanda bir fast food büfesine rastlayabilirsiniz.

Çanakkale şehitlikleri gezinizi Anadolu yakasında gerçekleştiriyorsanız en bilindik şehitliklerden birisi olan Kumkale şehitliğini görmelisiniz. Yemek için mola verdiğinizde bu alanda da yine fast food büfesi yer almaktadır.

Anadolu yakasında ziyaret edilen bir diğer şehitlik olan İnteğe şehitliğinde de güzel bir restaurant sizleri bekliyor. Eğer bir rehber eşliğinde şehitlik ziyareti gerçekleştiriyorsanız rehberiniz size mola zamanını ve nerede yiyebileceğiniz konusunda bilgilendirme yapacaktır.

Kendi imkanları ile Çanakkale’yi ziyaret ediyorsanız da merak etmenize hiç lüzum yok şehitliklerin birçoğunda fast food büfesi olmak üzere yemek yiyebileceğiniz alanlar bulunmaktadır.

 

Eceabat Başarır Hotel

Bilgi ve Rezervasyon İçin

0286 814 23 59 - 0542 695 63 64 Tıkla Ara

0507 331 89 88 Tıkla WhatsApp’tan Soru Sor

Subscribe And Get Special Discount!

Don't Want to Miss Something? Subscribe Now, Get Special Discount and Monthly Newsletter.

Başarır Hotel
Başarır Hotel
Sapanca Bungalov