Başarır Hotel
Whatsapp Hattımız

Çanakkale Şehitlik Tur Şirketleri

Çanakkale Şehitlik Tur Şirketleri

Çanakkale Şehitlik Abidesi

Çanakkale Savaşı sırasında canlarını feda eden askerlerimizin anısına yaptırılan Çanakkale Şehitlik Abidesi için 1954 yılında temeller atılmıştır. Anıtın ziyaretçilere açılması ise 1960 yılında gerçekleşmiştir. 41,7 metre yüksekliğindeki bu yapı en çok ziyaret edilen yerler arasında yer almaktadır. Çanakkale Şehitlik Abidesi’ne aynı zamanda Çanakkale Şehitlik Anıtı da denmektedir.

Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde yer alan Seddülbahir Köyü’nde bulunan Çanakkale Şehitlik Abidesi binlerce kişi tarafından özellikle bahar ve yaz aylarında olmak üzere ziyaret edilmektedir. Bu ziyaretler genellikle turlar aracılığı ile gerçekleşmektedir. Tur rehberleri gezilen alanda bulunan tarihi yapılarla ya da Şehitliklerle ilgili ayrıntılı bilgileri paylaşmaktadır.

Çanakkale Şehitlik turları Eceabat ilçesinde bulunan Kilitbahir Kalesi ile başlar, Seddülbahir Kalesi ile devam eder. Seddülbahir’de bulunan Çanakkale Şehitlik Abidesi de burada ziyaret edilir. Günübirlik ziyaretlerde Çanakkale’nin tarihi tüm alanları gezilememektedir. Aynalı Çarşı’dan simülasyon müzesine kadar tüm tarihi dokuları eksiksiz gezmek isteyenler konaklamalı turları tercih etmektedirler.

Konaklamalı tur tercihlerinde kalınan otelin önemi dinlenme açısından önemli bir yer tutar. Ayrıca kalınan otelin bulunduğu yerin gezi alanlarına yakın olması zaman açısından tasarruf sağlamaktadır. Gezi alanları Eceabat ilçesindedir.

Eceabat merkezinde bulunan ve tüm gezi alanlarına yakın olan Eceabat Başarır Hotel konaklama sırasında rahat edebilmeniz için de tüm hizmetlerini seferber etmektedir. Başarır Otel, güler yüzlü çalışanları ile müşteri memnuniyetini ilke edinmiştir.

Çanakkale Şehitlik Abidesi Nerede?

 

Çanakkale Şehitlik Abidesi en sık ziyaret edilen bölgelerden biridir. Gezinin başlangıcı olan Kilitbahir Kalesi ziyaretinden sonra Seddülbahir Kalesi’ne yolculuk başlar. Bu iki kale ziyaretinden sonra gezi Seddülbahir Köyü içerisinde devam eder.

Seddülbahir Köyü içerisinde yer alan Çanakkale Şehitlik Abidesi de burada ziyaret edilir. 1960 yılında ziyaretçilere açılan Şehitlik Abidesi her yıl yüzlerce misafiri konuk etmektedir.

Abideyi ziyarete gidenler aynı zamanda; Mehmetçik Anıtı’nı, Mustafa Kemal Çanakkale'de Anıtı’nı, Yaralı Asker Anıtı’nı, Türk Şehitliği’ni ve Meçhul Asker Kabri’ni de ziyaret etmektedirler. Özellikle Meşhul Asker’in bulunduğu kabir oldukça fazla merak edilmektedir. Meçhul Asker hikayesi tur sırasında rehberiniz tarafından sizlere anlatılacaktır.

 

Eceabat Başarır Hotel

Bilgi ve Rezervasyon İçin

0286 814 23 59 - 0542 695 63 64 Tıkla Ara

0507 331 89 88 Tıkla WhatsApp’tan Soru Sor

 

Subscribe And Get Special Discount!

Don't Want to Miss Something? Subscribe Now, Get Special Discount and Monthly Newsletter.

Başarır Hotel
Başarır Hotel
Sapanca Bungalov