Başarır Hotel
Whatsapp Hattımız

Çanakkale Şehitlik Rotası

Çanakkale Şehitlik Rotası

Çanakkale Şehitlik Rotası

Çanakkale Şehitlik rotası tur acenteleri arasında farklılık gösterebilmektedir. Gezi sırası farklılık gösterdiği gibi gezi alanlarında da farklılıklar olabilmektedir. Temel gezi alanları dışında gezilecek alanlar isteğe veya acenteye bağlı olarak değiştirilebilmektedir.

Genellikle tur ile birlikte Çanakkale Şehitlik ziyareti gerçekleştiriyorsanız muhtemelen gezi alanlarından birçoğunu günübirlik olarak gerçekleştiremezsiniz. Konaklamalı turlarda gezi günü ikiye çıktığından daha rahat ve geniş bir rota oluşturularak şehir turuna başlanır.

Konaklamalı olarak Çanakkale Şehitlik turu gerçekleştiriyorsanız otelinizi iyi seçmeniz gerekmektedir. Çünkü otelde iyi dinlenmediğiniz takdirde gezinizden de keyif alamazsınız. Bunun için gezi alanlarına yakın seçkin bir oteli tercih ederek rahat ve huzurlu bir gecenin sabahında turunuzu keyifle tamamlayabilirsiniz.

Çanakkale’de bulunan gezi alanları ve şehitlikler Gelibolu yarımadasındadır. Gezeceğiniz alanlara yakın olan Eceabat Başarır Hotel’de güne zinde başlamanız için odalarınızda aradığınız konfor düşünülmüştür. Rahat ve huzurlu bir gecenin ardından güne keyifle başlayacak ve gezdiğiniz alanların tarihini daha iyi anlayacaksınız.

Çanakkale Şehitlik Gezi Rotası

 

Çanakkale Şehitlik gezi rotası hareket saatinize göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca katılacağınız turun kendi gezi rotası olduğundan her bir acentenin gezi haritası değişiklik gösterebilmektedir.

Çanakkale Şehitliklerini tura katılmadan kendi imkanlarınızla gerçekleştiriyorsanız kendi rotanızı oluşturabilirsiniz. Günübirlik yapılan ziyaretlerde gezilecek alanlar seçilerek rota oluşturulur. Ancak konaklamalı olarak gerçekleştirilen gezilerde hemen hemen Çanakkale’deki tüm tarihi alanları gezme fırsatı bulunabilmektedir.

Kendi imkanlarınızla ya da dahil olduğunuz turun konaklama hizmeti dahilinde otelde geçireceğiniz bir akşam ertesi gün size enerji olarak dönecektir. Enerjinizi toplayarak geziye devam etmeniz, tarihi bilgilerin kalıcılığını arttıracaktır.

Sabah ya da öğleden sonra oluşturulan rotalar da dahi farklılıklar gözlenebilmektedir. Genel olarak tüm turların ziyaretini gerçekleştirdiği Çanakkale Şehitlik gezi rotası ise şöyledir;

  • Kilitbahir Kalesi,
  • Seyit Onbaşı Heykeli,
  • Yahya Çavuş Anıtı,
  • Conkbayırı,
  • Seddülbahir Cephesi,
  • Abide Anıtı.

Tüm gezi rotalarında bulunmayan ancak ziyaret edilmesi gereken bir diğer alan ise Atatürk Evi Müzesi’dir. Atatürk’ün bir hafta kadar karargah olarak kullandığı evi ziyaret etmeden Çanakkale’den ayrılmayın. Bigalı köyünde bulunan bu ev, Atatürk’ün kullandığı eşyalarla birlikte müze haline getirilmiştir.

 

Eceabat Başarır Hotel

Bilgi ve Rezervasyon İçin

0286 814 23 59 - 0542 695 63 64 Tıkla Ara

0507 331 89 88 Tıkla WhatsApp’tan Soru Sor

Subscribe And Get Special Discount!

Don't Want to Miss Something? Subscribe Now, Get Special Discount and Monthly Newsletter.

Başarır Hotel
Başarır Hotel
Sapanca Bungalov