Başarır Hotel
Whatsapp Hattımız

Çanakkale Şehitlik Gezisi

Çanakkale Şehitlik Gezisi

Çanakkale Şehitlik Gezisi

Çanakkale tarihi açıdan büyük bir öneme sahip bir yer olduğundan oldukça fazla ziyaret edilmektedir. Dolayısı ile buraya geziler düzenlenmektedir. Tarihi alanlar, müzeler ve kaleler dışında bu alanı eşsiz kılan ve sıklıkla ziyaret edilen yerler arasında şehitlikler bulunmaktadır. Çanakkale şehitlik gezisi ile Çanakkale’de bulunan şehitlikleri ziyaret etme ve tarihe yakından tanıklık etme fırsatı yakalanmaktadır.

Çanakkale şehitlik gezisi sırasında bir tur ile anlaştıysanız ve rehber eşliğinde geziyorsanız rehberiniz size o anları detaylı bir şekilde anlatacağından o anlara tanıklık ediyormuş hissi yaşayabilirsiniz. Çanakkale’de her alan size tarihi anımsatabilir, ancak şehitlikler insanı derinden etkileyen alanlardandır. Bu vatan için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden şehitlerimizin yattığı yerleri görmek isteyenler için özel olarak Çanakkale şehitlik gezileri düzenlenmektedir.

Çanakkale şehitlik gezisi içerisinde bulunan şehitlikler; Ertuğrul Koyu Yahya Çavuş Şehitliği, 57. Alay Şehitliği, Şahindere Sargı Yeri Şehitliği, Akbaş Şehitliği, Şahindere Sargı Yeri Hastane Şehitliği, Soğanlıdere Sargı Yeri Şehitliği, Ağadere Şehitliği ve Havuzlar Şehitliği’dir.

Yalnızca şehitlikleri değil Çanakkale’nin tarih kokan diğer alanlarını görebilmek için merkezde yer alan Eceabat Başarır Otel’de konaklayarak her gün farklı bir tarihi alanı keşfetmeye çıkabilirsiniz. Aynı zamanda otelimizdeki kişiye özel oda imkanlarından ve tüm hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Çanakkale Şehitlik Gezi Haritası

 

Çanakkale şehitlik gezi haritası bireysel olarak oluşturulabileceği gibi tur şirketleri de kendilerine göre rota oluşturabilmektedir. Ancak genel olarak bu rota içerisindeki alanları sıralayacak olursak; eğer Eceabat’ta konaklama yaptıysanız ve buradan hareketle bir gezi haritası oluşturacaksanız öncelikli olarak Eceabat Tarihe Saygı Parkı’nı gezmelisiniz.

Tarihe Saygı Parkı’ndan sonra yine Eceabat’ta bulunan Seyit Onbaşı Heykeli ziyareti gerçekleştirilir. Bundan sonrasında şehitlik gezi haritası şu şekilde devam eder;

  • Ağadere Şehitliği,
  • Kilitbahir Kalesi,
  • Namazgah Tabyası,
  • Rumeli Mecidiye Tabyası,
  • Seyit Onbaşı Anıtı,
  • Havuzlar Şehitliği,
  • Soğanlıdere, Şahindere ve Hava Şehitlikleri,
  • Kaymakam Hasan Bey Şehitliği.

Zaman bakımından tüm şehitlikleri gezmek tüm gününüzü alabilir. Şehitlikler dışında bulunulan alana yakın müzeler, anıtlar ve kaleler de ziyaret edilmektedir. Sabah çıkılan gezilerde daha fazla tarihi alan gezmeniz mümkün olabilmektedir.

Öğleden sonra çıkılan gezilerde tüm tarihi alanları gezmek mümkün olmadığından çoğunlukla bir gece konaklamalı şekilde gezinin gerçekleştirilmesi daha rahat bir tur geçirilmesini sağlamaktadır. Özellikle şehitliklere ve merkeze olan yakınlığı ile Eceabat Başarır Hotel’de geçireceğiniz rahat ve huzurlu bir gecenin ardından ertesi gün başlayacağınız gezi turunuz daha verimli geçecektir.

 

Eceabat Başarır Hotel

Bilgi ve Rezervasyon İçin

0286 814 23 59 - 0542 695 63 64 Tıkla Ara

0507 331 89 88 Tıkla WhatsApp’tan Soru Sor

Subscribe And Get Special Discount!

Don't Want to Miss Something? Subscribe Now, Get Special Discount and Monthly Newsletter.

Başarır Hotel
Başarır Hotel
Sapanca Bungalov