Başarır Hotel
Whatsapp Hattımız

Çanakkale Şehitlik Anıtı

Çanakkale Şehitlik Anıtı

Çanakkale Şehitlik Anıtı

Çanakkale eşsiz doğa güzelliğinin yanı sıra toprağının her karışında mücadele kokan nadide bir ilimizdir. Dolayısı ile ziyaretçisi de oldukça fazla olan bir bölgedir. Özellikle Çanakkale Şehitlik Abidesi olarak da bilinen Çanakkale Şehitlik Anıtı ziyaretleri oldukça fazladır.

Bu vatan için canlarını feda etmiş olan askerlerimizin yattığı Şehitlikleri ziyaret etmek isteyenler turlarla veya kendi özel araçlarıyla bu tarihi alanları tek tek ziyaret etmektedirler. Turlar aracılığı ile bu tarihi yerleri ziyaret edenler rehberlerinin anlatımı ile tarihi anlara şahitlik edermişçesine bu topraklarda yaşananları hem dinleyip hem de görme fırsatı bulmaktadırlar.

Kendi aracıyla alanları ziyaret edenler de bulunulan alanda yazılı bilgileri okuyarak bilgi edinebilirler. Çanakkale tarihi vatanımız açısından önemli mücadelelerin verildiği anılarla doludur. Çanakkale ruhunu önemli ölçüde yaşamanızı sağlayacak Eceabat ilçesinde bulunan Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi’nde Çanakkale Savaşı’nın anlatıldığı Çanakkale Destanı’nın simülasyonu bulunmaktadır. Müzeye gittiğinizde simülasyonları mutlaka izlemelisiniz.

Simülasyon 1 saat sürmektedir. Eğer tur ile geziye katıldıysanız bu süreç kısıtlı zaman için sorun yaratabileceğinden bazı durumlarda müze ziyareti gerçekleştirilmez. Ancak kendi imkanlarınızla gittiyseniz Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi’ne mutlaka uğramalısınız.

Çanakkale Şehitlik Anıtı Nerede?

 

Çanakkale’yi gezmeye başladığınızda ilk gezilecek yerler arasında Seddülbahir köyü gelmektedir. Kilitbahir Kalesi’ni ziyaretten sonra Seddülbahir’e doğru yola çıkılır. Seddülbahir Köyü’nde bulunan Seddülbahir Kalesi ziyaret edilmektedir. Kale ziyaretlerinin ardından köyde gezinti Çanakkale Şehitlik Anıtı ile devam eder. Burada Çanakkale Şehitlik Anıtı ile birlikte Yahya Çavuş Anıtı ve Ertuğrul Tabyası da ziyaret edilmektedir.

Çanakkale’de tarihi alanların fazla olması nedeniyle günübirlik ziyaretler için oldukça yorucu olmakla birlikte çoğu yerler gezilememektedir. Bunun için günübirlik yerine konaklamalı tur tercihi yapılması hem yorgunluğu ortadan kaldırır, hem de merak edilen tüm tarihi alanların gezilmesine olanak tanır.

Gezilecek alanların çoğu Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde yer almaktadır. Bu nedenle konaklama yapılacak yerin de gezi alanlarına ya da ulaşıma yakın olması gerekmektedir. Eceabat merkezde bulunan Başarır Hotel, tüm gezi alanlarına yakın olması nedeniyle oldukça fazla tercih edilen otellerden bir tanesidir.

 

Eceabat Başarır Hotel

Bilgi ve Rezervasyon İçin

0286 814 23 59 - 0542 695 63 64 Tıkla Ara

0507 331 89 88 Tıkla WhatsApp’tan Soru Sor

Subscribe And Get Special Discount!

Don't Want to Miss Something? Subscribe Now, Get Special Discount and Monthly Newsletter.

Başarır Hotel
Başarır Hotel
Sapanca Bungalov