Başarır Hotel
Whatsapp Hattımız

Çanakkale Gezilecek Yerler

Çanakkale Gezilecek Yerler

Çanakkale Gezilecek Yerler

Çanakkale baştan başa tarih kokan ve bir Destan’ın yazıldığı şehirdir. GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN: “BEN SİZE TAARRUZU DEĞİL, ÖLMEYİ EMREDİYORUM...” dediği, Çanakkale zaferinin kazanıldığı Çanakkale Cephesi’nde söylenen bu sözler bir Destan’ın yazılmasını sağlamıştır. Bu sebepten Çanakkale’nin gezilecek yerleri de oldukça fazladır. Eğer bir tur ve rehber eşliğinde Çanakkale’yi gezerseniz, hem gezilebilecek en özel yerleri hem de gördüğünüz yerlerin tarihinin hikayesini dinleyebilirsiniz.

Aynı gün içerisinde tüm şehri gezmeniz pek mümkün değildir. Bu yüzden öncelikle kendinize gitmek istediğiniz yerlerin bir listesini çıkarmalısınız. Daha sonra buralara en iyi ulaşımı nasıl sağlayabileceğinizi araştırabilirsiniz. Eğer Çanakkale turunuzu günü birlik düşünmüyorsanız hemen hemen tüm şehrin tarihi yerlerini gezmeniz mümkündür.

Günü birlik düşünmeyenler için öncelikle Eceabat Başarır Hotel’in tüm gezi alanlarına ulaşımının yakın olduğundan bahsedebiliriz. Otelde konaklama düşünenler için Eceabat Başarır Hotel hem feribotla ulaşımda hem de diğer bölgelere ulaşım olarak merkezi bir konumdadır.

Çanakkale’ye gelip öncelikle Şehitlikleri görmeden olmaz. Öncelikli olarak Gelibolu yarımadasında bulunan şehitlikleri görmelisiniz. Özellikle çok fazla ziyaretçi akınına uğrayan Meçhul Asker Mezarı’nı ziyaret etmelisiniz. Mezar taşında hayat hikayesinin yazdığı adı bilinmeyen meçhul askerin hikayesini okuyanlar ya da tur rehberinden dinleyenler hikayeden oldukça etkilenmektedir. Bu ziyaretin ardından Seyit Onbaşı Anıtı’nı da görebilirsiniz. Nasıl bir iman gücüyle mermiyi kaldırdığını anlatılan hikayelerden dinleyebilirsiniz.

Anzak koyu ve Conkbayırı da mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken savaşın ruhunu hissedebileceğiniz alanlardandır.

Çarşı, Pazar gibi yerleri sevenler ve türkülere konu olan Aynalı Çarşı’yı merak edenler için de merkezde bulunan tarihi çarşı geç saatlere kadar açık tutulmaktadır.

Tarihi yaşamak ve aynı zamanda deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak isteyenler için de Gökçeada ve Bozcaada’da koylar ve plajlar yer almaktadır.

Tarihten kalanları görmek isteyenler için de çok değerli ve savaştan kalan birçok parçadan oluşan müzeleri ziyaret edebilirler. Piri Reis Müzesi, Gelibolu Savaş Müzesi, Kabatepe Müzesi, Çanakkale Şehitleri Müzesi, Çanakkale Deniz Müzesi ve Çanakkale Seramik Müzesi başta olmak üzere birçok müze yer almaktadır.

 

Eceabat Başarır Hotel

Bilgi ve Rezervasyon İçin

0286 814 23 59 - 0542 695 63 64 Tıkla Ara

0507 331 89 88 Tıkla WhatsApp’tan Soru Sor

 

 

Subscribe And Get Special Discount!

Don't Want to Miss Something? Subscribe Now, Get Special Discount and Monthly Newsletter.

Başarır Hotel
Başarır Hotel
Sapanca Bungalov